Aktualności

Turniej Czterech Skoczni w Eurosporcie 1

19.12.2018

 

Już od 29 grudnia do 6 stycznia najlepsi skoczkowie świata, w tym Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny i Maciej Kot wezmą udział w 67. Turnieju Czterech Skoczni. Transmisje wszystkich kwalifikacji i konkursów tylko w Eurosporcie 1!

W ubiegłym roku Kamil Stoch we wspaniałym stylu wygrał wszystkie cztery konkursy prestiżowego cyklu, wyrównując osiągnięcie Svena Hannawalda z sezonu 2001/2002. Czy potrójny mistrz olimpijski może ponownie wygrać najbardziej prestiżowy cykl w skokach narciarskich? Zarówno Stoch jak i Żyła znajdują się w gronie głównych faworytów Turnieju. Po konkursach w Engelbergu Polacy zajmowali odpowiednio trzecie i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przed nimi jest tylko Ryoyu Kobayashi. Od początku sezonu Japończyk jest w fenomenalnej formie – wygrał już cztery konkursy i w oczach wielu ma największe szanse na triumf z TCS. Nie ma jednak tak dużego doświadczenia jak liderzy polskiej kadry, a to ono może być decydujące w niemiecko-austriackim cyklu.

Duża znaczenie będą miały nie tylko konkursy, ale także kwalifikacje. Od ponad 20 lat wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni rozgrywane są tzw. systemem KO. Na podstawie wyników kwalifikacji skoczkowie dzieleni są na 25 par, które oddają skoki w pierwszej sesji konkursowej. Do drugiej awansują zwycięzcy każdej pary oraz pięciu przegranych z najlepszymi wynikami, tzw. lucky losers. Podobnie jak w poprzednim sezonie kwalifikacje są obowiązkowe dla wszystkich i nawet lider Pucharu Świata nie może sobie pozwolić na ich odpuszczenie, jak miało to czasem miejsce w TCS przed laty. Tylko w Eurosporcie 1 widzowie obejrzą wszystkie skoki w kwalifikacjach oraz konkursach 67. Turnieju Czterech Skoczni!

Program transmisji Turnieju Czterech Skoczni w Eurosporcie 1:

  • 29 grudnia, 16:00, kwalifikacje w Oberstdorfie
  • 30 grudnia, 16:00, konkurs w Oberstdorfie
  • 31 grudnia, 13:30, kwalifikacje w Garmisch-Partenkirchen
  • 1 stycznia, 13:30, konkurs w Garmisch-Partenkirchen
  • 3 stycznia, 13:30, kwalifikacje w Innsbrucku
  • 4 stycznia, 13:30, konkurs w Innsbrucku
  • 5 stycznia, 16:30, kwalifikacje w Bischofshofen
  • 6 stycznia, 16:30, konkurs w Bischofshofen