Aktualności

Odkodowany kanał Da Vinci Learning

15.11.2017

Do końca listopada Kanał Da Vinci Learning jest dostępny bez dodatkowych opłat dla wszystkich abonentów telewizji cyfrowej Multimedia Polska.

Da Vinci Learning to kanał, który w bezpieczny, pozbawiony przemocy sposób prezentuje programy edukacyjne dla całej rodziny.

Dla najmłodszych w listopadzie polecamy program „Artzooka” – od poniedziałku do piątku o godz. 15:00 – Nie wyrzucaj wszystkiego do śmieci! W tym programie Jeremie pokaże ci twórcze podejście do tego, co najczęściej trafia do „odpadów segregowanych” a dzięki odrobinie kreatywności może zamienić się w dzieło sztuki użytkowej lub niecodzienną dekorację. Baw się i twórz! Ponadto dla dzieci nadajemy kultowe produkcje z serii „Było sobie…”. W listopadzie można oglądać serial „Byli sobie podróżnicy” od poniedziałku do piątku o godz. 13:00.
 
Dla rodziny polecamy nową polską produkcję - teleturniej „Czy jesteś tak mądry jak ja?”, w którym dwuosobowe drużyny złożone z rodzica z dzieckiem konkurują w różnych dziedzinach nauki. Ciekawe pytania, niezwykłe zagadnienia, zaskakujące odpowiedzi – zobacz premierowe odcinki w soboty o godz. 9:00 lub o 14:00. Dla rodzin polecamy również „Tajemnice inżynierii” – w piątek, 24 listopada o godz. 20:00 - Od satelitów po jądrowe okręty podwodne i silniki odrzutowe. Program przybliża tajemnice inżynierii, która tworzy technologie jutra.
 
Dla dorosłych proponujemy m.in. „e2: Transport” - W programie tym poszukujemy alternatywnych środków komunikacji w obliczu kryzysu paliw kopalnych i zmian zachodzących w społeczeństwie. Przyjrzymy się nowoczesnym technologiom, planom urbanistycznym i propozycjom ekonomistów. W sobotę 18 listopada o godz. 18:30 i w czwartek 23 listopada o godz. 19:30. Polecamy również „Historię matematyki” – program, który wielowymiarowo przedstawia dzieje królowej nauk.